منوی اصلی
Skip Navigation Links

تازه ترین ارسال ها
* شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام

* شهادت امام رضا علیه السلام

* رحلت پیامبر مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم

* نقش حضرت رقیه در احیای امر امام زمانش حضرت اباعبد الله الحسین علیه السلام

* حضرت زینب سلام الله علیها قافله سالار اسرای کربلا

* روایت عاشورا

* حقیقت مقام راس الحسین

* شهادت جانسوز حضرت زین العابدین امام سجاد علیه السلام

* علل قیام سیدالشهداءعلیه السلام

* امام علی علیه السلام از دیدگا ه علمای اهل سنت

* واقعه ی مباهله

* غدیر بیعت با مهدی علیه السلام

* واقعه غدیر

* آیات مربوط به ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام

بهار فاطمی

آغاز سال جدید را دوست دارم، خانه تکانی را نیز این بار اما حال و هوای دیگری دارم. لب پنجره ی کوچک اتاقم می روم و گلدان کوچک یاس را بو می کشم . با خودم قرار گذاشته ام هرگاه این یاس های سپید و زیبا را در دست بگیرم صلوات بفرستم، اما این بار ناخود آگاه حس می کنم بگویم:

" السَّلامُ عَلیکَ یا فاطِمَة الزَّهراء "

 

نود و چهارمین بهار هجری خورشیدی از راه می رسد و برای هزار و  چند صدمین بار سوگ شهادت دخت نبی اکرم صلی الله علیه و آله، دل های ما را داغدار می کند. گرچه این را خوب می دانم که حال و هوای نوروز اتفاقی است که سالی یک بار باعث می شود جمعمان جمع شود، اما می شود نوروزی فاطمی داشت برای مردمی که خود را دوستدار حضرات معصومین می دانند و پرچم شیعه را به نام خور در میان کشورهای دنیا بالا نگه داشته اند...

چگونه شیعه در لحظه هایی که به نام فاطمه رقم خورده آرام و قرار داشته باشد؟!

این مرام شیعه است که سخن صادق آل محمد علیه السلام برایش یادگار مانده: خدا شیعیان ما را رحمت کند که از زیادی طینت ما آفریده شده اند و با اب ولایت ما عجین گشته اند و در ایام حزن ما محزون و در ایام سرور ما شادمانند.(امالی شیخ طوسی ص299)

چه کنیم بهار امسال متفاوت باشیم و علاقه مان را به حضرت زهرا سلام الله علیها نشان دهیم؟

نمی گویم مشکیی! ولی می توان با پوشیدن پیراهن تیره به دوستان نشان دهیم که سال تحویل را با لباس عزای بانوی مهربان هستی آغاز میکنیم و میان هفت سین رنگارنگ امسال  نام حضرت زهرا سلام الله علیها را قرار دهیم. و امسال را سال نو فاطمی خطاب کرد. و روزهای نوروز را در مجالس عزای فاطمیه  شرکت  کنیم. و در لحظه تحویل سال فرج منتقم خون صدیقه ی طاهره سلام الله علیها را از خداوند خواستار شویم. چرا که این  ناله های  پسر فاطمه است:

ای مادر! داغ فاطمیه ات بر جان دلم چنگ می زند که داغدارترین عالم منم؛ مهدیِ تو!

مادر دیگر هیچ بهاری خزان تو را از یادم نخواهد برد!

 

نوروز، روز فرج منتقم آل فاطمه سلام الله علیها

امام صادق علیه السّلام فرمودند: روز نوروز همان روزی است که پیامبر صلّی الله علیه و آله امیرالمومنین علی علیه السّلام را در سرزمین غدیر خم به خلافت منصوب کرد پس در چنین روزی به ولایت امیرالمومنین علیه السّلام اقرار کنید، خوشا به حال کسی که بر این عهد استوار بماند و وای به حال کسی که این عهد را بشکند و این روزی است که پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله حضرت علی علیه السّلام را به سوی وادی جن فرستاد و از آنها عهد و میثاق گرفت و این روزی است که امیرالمومنین علیه السّلام به اهل نهروان پیروز شد و ذی الثدیه را کشت و این روزی است که مهدیِ ما در آن روز قیام می کند و خدا او را بر دجال پیروز میکند و دجال را بر کناسه کوفه به دار می آویزد وهیچ نوروزی نیست مگر این که ما در آن روز انتظار فرج مهدی عجّل الله تعالی فرجه الشّریف را داریم زیرا نوروز از ایام ماست که فارس ها آن را حفظ کرده اند وشما آن را به فراموشی سپرده اید.(بحارالانوار ج‏56 ص 116، وسائل الشیعه جلد8 صفحه 173، وسائل الشیعه ج‏5 ص 288، عوالى اللئالى ج‏3 ص41)

امام صادق علیه السّلام فرمودند: روز نوروز، روزى است که خداوند متعال در آن از بندگانش پیمان و میثاق بندگى گرفته است که چیزى را شریک خداوند قرار ندهند و به پیامبران و جانشینان آن ها ایمان بیاورند و روز نوروز ، اولین روزى است که خورشید طلوع کرد، روزى است که در آن کشتى نوح به خشکى رسید، روز نوروز روزى است که خداوند متعال جبرئیل را بر پیامبرش نازل کرد و روزى است که پیامبراکرم صلى الله علیه وآله حضرت على علیه السّلام  را بر دوش گرفت تا بت هاى قریش را از بالاى خانه خدا پایین بیاورد، و آن روزى است که حضرت على علیه السّلام  در این روز بر دشمنانش درجنگ نهروان پیروز گشت.
و همچنین فرمودند: هنگامى که روز عید نوروز آمد ، غسل کن و بهترین و پاک ترین لباست را بپوش و با بهترین عطرها خود را خوش بو کن و در این روز ، مستحب است روزه بگیرد.(بحارالانوار ج ۵۶  ص۶۱،۶۲،۶۶)

سلام علی آل یاسین صافات130

سلام قولا من رب الرحیم یس 79

سلام علیکم بما صبرتم فنعم الدار رعد24

سلام علی ابراهیم صافات 109

سلام علی نوح فی العالمین صافات 79              

سلام علی موسی و هارون صافات 120

سلام هی حتی مطلع الفجر قدر5

یک هفت سین انتظار و  امید به وسعت تمام دلتنگی های عالم هدیه به قدوم پرنور تنهاترین و سبزترین بهار زمان حضرت حجت بن الحسن العسگری علیه السلام .

ای خوب ترین! سفره های هفت سین مان در تپش لحظه ها بی تاب تر از همیشه، از انتظار تو سبز است، کرم نما و فرود آی که زمین تن پوشی نو  به شوق قدمت در بر کرده و  آماده حضور توست.

الهی! به آیینه و قرآن، و به تالی قرآنت و به آیه آیه های عشق الهی قسمت می دهم، این سال را سالی پر از گشایش و کامیابی برای تنها بازمانده ات برزمین ،ولی الله اعظم  حضرت بقیه الله الاعظم روحی له الفداه قرار ده !

بار الهی! نور عشق حجتت را در دل ما بتابان، تا بازار این دل از رونق و سکه نیافتد و همیشه خریداری چون  تو، خدای مهربان داشته باشد .

ماهی دلم درون تنگی پر از دل تنگی قرار از کف ربوده به این سو و آن سو در تلاطم است چشم براه لحظه ی حضور توست تا با بانگ تحویل سالِ فرج  و ختم  سالِ انتظار، آرام گیرد. 

یا صاحب العصر و زمان این دل دیگر تاب روزهای بی  تو را نمی آورد و از لحظه های بی تو، سیر گشته.

یا مقلب القلوب والابصار ؛ قلب هایمان را به نور ایمان و معرفت ولی ات چون سبزه در حال رویش و همچون سنبل شاداب و تازه  متحول گردان.

نمی دانم دلم دیوانه کیست؟ کجا می گردد و در خانه کیست؟

نمی دانم دل سرگشته ی ما، اسیر نرگس مستوره کیست؟

 تموم عالم انگشتر و یارم نگین است

خداوندا نگهدار نگین باش، که یار اول و آخر همین  است


آرشیو مطالب
Skip Navigation Links

دلنوشته ها
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد

تصاویر سایت
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد