منوی اصلی
Skip Navigation Links

تازه ترین ارسال ها
* عاشورا امتداد غدیر

* پیوند حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف با امام حسین علیه السلام

* علل قیام سیدالشهداءعلیه السلام

* غدیر از دیدگاه اهل سنت

* ولادت امام موسی کاظم علیه السلام

* غدیر بیعت با مهدی علیه السلام

احادیث امام زمان از لسان مبارک سیدالشهداء علیه السلام

امام حسین علیه السلام فرمودند: خدا قیام کننده عجل الله تعالی فرجه الشریف ما را آشکار می کند تا از ستمکاران انتقام بگیرد. عرض شد: فرزند رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم قیام کننده شما کیست؟ فرمود: هفتمن از فرزندان پسرم محمد بن علی علیه السلام او حجه بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف بن علی بن محمد بن علی بن موسی بن جعفر بن محمد بن علی علیه السلام فرزندم می باشد. و او همان کسی است که زمانی طولانی غایب شود، سپس ظهور می کند و زمین را پر از عدل و داد می سازد به همان سان که از ظلم و جور پر شده باشد. ( سخنان جامع امام حسین علیه السلام ص 740)

امام حسین علیه السلام فرمودند: دوازده مهدی علیه السلام هدایت کننده از ماست. اول آنها امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام و آخر آنها نهمین فرزند من است . او امامی ست که قیام به حق می نماید، خداوند زمین را پس از آن که مرده باشد به وسیله او زنده می کند و هم به وسیله او دین حق  را بر همه ادیان غالب می گرداند هر چند مشرکان نخواهند. ( بحار الانوار ج 51 ص 133 و احکم الزاهره ج 1 ص 102 )

امام حسین علیه السلام فرمودند: منجی آخرالزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف که صاحب حکومت حق است مظلومانه و نه در غربت در میان مردم زندگی می کند تا پاسخ ظلم و ستمی که بر رهبران جامعه ی بشری و مردم جهان شده را بدهد و دنیا را پر از عدل و داد نماید. ( کمال الدین ج 1 ص 318)

امام حسین علیه السلام فرمودند: اگر روزی از غیبت و پنهان زیستی حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف به شما خبر داده شد آن را انکار نکنید. ( اثبات الهداه ج 3  ص 439)

امام حسین علیه السلام فرمودند: او از نظرها پنهان است تا کسی او را به بیعت خود نخواند، او زیر هیچ پرچم رهبر ناشایستی نرود. ( بحار الانوار ج 52 ص 279)

امام حسین علیه السلام فرمودند: مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را با آرامش و وقار، شناخت حلال و حرام، نیاز همگان به او و بی نیازی او از همه خواهید شناخت. ( غیبت نعمانی ص 127 و منتخب الاثر ص 309)

امام حسین علیه السلام در کربلا به اصحاب خود فرمودند: هر کس ما را به جان یاری نماید در درجات عالیه بهشت با ما خواهد بود. جد بزرگوارم رسول الله صل الله علیه و آله و سلم به من خبر دادند که: فرزندم حسین علیه السلام در زمین کربلا در حالی که بی کس و تنها و تشنه باشد شهید خواهد شد، هر کس او را یارس کند مرا یاری کرده است، و فرزند او حضرت قیام کننده عجل الله تعالی فرجه الشریف را یاری کرده است. و هر کس ما را به زبان خود یاری نماید، در روز قیامت در زمره ما خواهد بود. ( فوائد المشاهد شیخ شوشتری )

امام حسین علیه السلام فرمودند: وقتی که مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف قیام نماید مردم وی را انکار می کنند چرا که به صورت جوانی به سوی آنها بر می گردد در حالی که مردم گمان می برند که او پیرمرد سالخورده است. ( امام مهدی از ولادت تا ظهور ص 107 و عقد الدرر ص 42 )

امام حسین علیه السلام  به عبدالله بن عمر فرمودند: اگر از دنیا جز یک روز باقی نماند، خدای تعالی این یک روز را آن قدر طولانی فرماید که سرانجام مردی از فرزندان من خروج کند و زمین را پر از عدل و داد نماید همانگونه که از ظلم و جور پر شده باشد. ( مهدی از ولادت تا ظهور ص 107 )

امام حسین علیه السلام فرمودند: قیام کننده عجل الله تعالی فرجه الشریف این امت نهمین فرزند من است، اوست صاحب غیبت و همان کس که میراثش را در حالی که زنده می باشد تقسیم می کنند. ( بحار الانوار ج 51 ص 133 )

از امام حسین علیه السلام پرسید شد شما صاحب این امر هستید؟ حضرت فرمودند: خیر. صاحب این امر آن گریخته رانده شده است که انتقام خون پدرش گرفته نشده است . کنیه اش کنیه عمویش می باشد. او هشت ماه شمشیر بر شانه خود می نهد. ( کمال الدین ج 1 ص 317)

امام حسین علیه السلام فرمودند: روزی بر جدم رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم وارد شدم، حضرت مرا بر زانوی خود نشاند و فرمود: همانا خداوند سبحان از نسل تو ای حسین علیه السلام نه امام برگزیده که نهمین آنان قیام کننده آل محمد عجل الله تعالی فرجه الشریف است و همه آنان در فضیلت و منزلت نزد خدا برابرند. ( سخنان جامع امام حسین علیه السلام ص 732)

شخصی از امام حسین علیه السلام پرسید آیا شما صاحب الامری؟ ایشان فرمودند: نه، عرض کرد: پس فرزند شماست؟ فرمود: نه، عرض کرد : آیا فرزند فرزند شماست؟ فرمود: نه. پرسیدم: پس صاحب الامر کیست؟ فرمود: آن که زمین را پر از عدل خواهد کرد همان گونه که پر از ظلم گشته باشد. او پس از زمانی طولانی که امامان پیشین رفته باشند خواهد امد همان گونه که رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم پس از مدتی دراز که از زمان پیامبران پیشین گذشته بود مبعوث شد. ( سخنان جامع امام حسین ص 732)

از امام حسین علیه السلام پرسیدند: آیا حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به دنیا آمده است؟ فرمود: نه، و اگر زمان او را درک کنم، در تمام عمرم به او خدمت خواهم کرد. ( سخنان جامع امام حسین علیه السلام ص 733)

امام حسین علیه السلام فرمودند: برای صاحب این امر، یعنی مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف دو گونه غیبت است یکی آن قدر به درازا می کشد که برخی گویند: او مرده است و بعضی گویند: او کشته شده، گروه سومی گویند: او رفته است، از دوست و دشمن بر جای او آگاه نمی شود مگر آن دوستدار که حضرت سرپرستی او را عهده دار گشته است. ( سخنان جامع امام حسین علیه السلام ص 733)

امام حسین علیه السلام فرمودند: هر گاه مهدی آل محمد عجل الله تعالی فرجه الشریف ظهور کند، میان او و عرب و قریش چیزی جز شمشیر نخواهد بود و چیست که در ظهور مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف شتاب دارد؟ به خدا سوگند پوشاک او جز لباس درشت و خوراک او جز جو نیست و ظهور او جز شمشیر و مرگ در سایه شمشیر نیست. ( سخنان جامع امام حسین علیه السلام ص 736)

شخصی از امام حسین پرسید: آن گاه که مهدی آل محمد عجل الله تعالی فرجه الشریف ظهور کند آیا برخلاف سیره علی علیه السلام عمل می کند؟ فرمود: آری، بدین گونه که علی علیه السلام با نرمی و خودداری رفتار می نمود زیرا می دانست که پس از او شیعیانش مغلوب واقع می شوند و مهدی آل محمد عجل الله تعالی فرجه الشریف هنگام ظهور، با قدرت و دستگیر ساختن عمل می کند، زیرا می داند که پس از او دیگر شیعیانش مغلوب نخواهند شد. ( سخنان جامع امام حسین علیه السلام ص 739)

امام حسین علیه السلام فرمودند: در نهمین از فرزندان من، سنتی از یوسف و سنتی از موسی بن عمران وجود دارد و او قیام کننده عجل الله تعالی فرجه الشریف ما اهل بیت نبوت صل الله علیه و آله و سلم است که خدای تعالی امر او را در یک شب اصلاح می کند.( سخنان جامع امام حسین علیه السلام ص 741)

امام حسین علیه السلام فرمودند: ولادت قیام کننده آل محمد عجل الله تعالی فرجه الشریف از مردم پنهان می شود تا جایی که می گویند: او هنوز متولد نشده است. او در حالی ظهور می کند که پیمان هیچ کس بر عهده او نیست. ( سخنان جامع امام حسین علیه السلام ص 742)

امام حسین علیه السلام فرمودند:در قیام کننده عجل الله تعالی فرجه الشریف ما سنت هایی از پیامبران وجود دارد: سنتی از نوح، سنتی از ابراهیم، سنتی از موسی، سنتی از عیسی، سنتی از ایوب و سنتی از محمد صل الله علیه و آله و سلم. اما سنتی که از نوح به ارث برده است: طول عمر است. سنتی که از ابراهیم به ارث برده است: پنهان به دنیا آمدن و کناره گیری از مردم. سنتی از موسی به ارث برده است: ترس و غایب شدن است. سنتی که از عیسی به ارث برده است: اختلاف مردم درباره اوست. سنتی از ایوب به ارث برده است: گشایش پس از گرفتاری است. و سنتی از محمد صل الله علیه و آله و سلم به ارث برده است ظهور با شمشیر است ( سخنان جامع امام حسین علیه السلام ص 742)

 


آرشیو مطالب
Skip Navigation Links

دلنوشته ها
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد

تصاویر سایت
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد