منوی اصلی
Skip Navigation Links

تازه ترین ارسال ها
* ولادت پرنور امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام

* ولادت امام جوادالائمه علیه السلام

* شهادت امام هادی علیه السلام

* حلول ماه رجب

* ولادت امام محمد باقر علیه السلام

* ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

* اسرار ولادت پر نور حضرت زهرا

* شهادت نامه دردانة الرسول حضرت صدیقه طاهره

* ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها

* پرچمدار ولایت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها

* پیشگویی از مظلومیت امیرالمومنین علیه السلام

* شهادت حضرت معصومه سلام الله علیها

* راههای تقویت ولایی با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

* ولادت امام حسن عسگری علیه السلام

امام مهدی علیه السلام دراحادیث قدسی

احادیث قدسی

ابن عباس از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم  روایت کرده که فرمود: وقتی که مرا به آسمان هفتم بردند و از آن جا به سدره المنتهی و از سدره به حجاب های نور بردند، خدای تعالی مرا ندا کرد که ای محمد صلی الله علیه و آله و سلم! تو بنده منی و من پروردگار تو، پس به من خضوع و تزلل و عبادت نمای و به من وثوق توکل کن. به درستی که من راضی شدم به این که تو بنده و حبیب و رسول و نبی من باشی و به برادرت علی علیه السلام راضی گردیدم که خلیفه و باب من باشد، پس اوست حجت خدا بر بندگان من و اوست پیشوا بر خلق من، با او دوستان از دشمنان امتیاز می یابند و به سبب او طایفه ی شیطان از طایفه من جدا می شود و با او دین بر پا می گردد و حدود من محفوظ می ماند و احکام مرا انفاذ می کند، و به سبب تو و او و ائمه علیه السلام از اولاد تو به بندگان خود رحم می کنم و با قیام کننده علیه السلام زمین خود را معمور می گردانم به تسبیح و تقدیس و تهلیل و تکبیر و تمجیدی که در روی زمین می شود و با او زمین را از دشمنان پاک می کنم و او را با اولیای خود میراث می کنم و با او سخنان کفار را باطل و کلمه ی خود را بلند می گردانم و با او زنده می کنم بندگان و شهرهای خود را به علم خود، برای او ظاهر می کنم خزینه ها و ذخیره ها را به مشیت خودم و او را بر اسرار و ضمایر مطلع می گردانم و بر اراده ی خود و با ملائکه او را امداد می نمایم تا ایشان یاری او کنند در انفاذ امر من و اظهار نمودن دین من ، این ولی من و مهدی علیه السلام بندگان من است. ( امالی شیخ صدوق ص 731 مجلس 92)

خداوند متعال به رسول صل الله علیه و آله و سلم خود فرمود: ای محمد صلی الله علیه و آله و سلم! مهدی علیه السلام را دوست بدار، زیرا من او را دوست می دارم و دوست می دارم هر کس را که او را دوست می دارد. ( بحارالانوار ج 36 ص 222)

خداوند متعال به رسول صل الله علیه و آله و سلم خود فرمود: ای محمد صلی الله علیه و آله و سلم! به تو عطا کردم کسی (علی علیه السلام) را که یازده راهنما از نسل او خارج شوند که همگی از نسل تو از زهرای بتول سلام الله علیها است. آخرین آنها مردی است که در پشت سر او عیسی بن مریم نماز می خواند که به دست او از هلاکت نجات بخشم، و به وسیله ی او از گمراهی هدایت می نمایم و به دست او کور را بینا و بیمار را شفا می دهم، و زمین را به وسیله ی او از دشمنانم پاک می سازم. شرق و غرب جهان را به او تملیک نموده، بادها را به تسخیر او درآورده ابرها را زیر پای او قرار می دهم. برترین ابزارها را در اختیار او گذاشته با سپاه خود او را یاری نموده با فرشتگان او را تایید می کنم تا دعوت مرا آشکار سازد و همه ی مخلوقات را بر توحید من گرد آورد. ( بحارالانوار ج 51 ص 77 و ینابیع الموده ج 3 ص 160 و عیون الاخبار الرضا ج 1 ص 36 و 206 )


آرشیو مطالب
Skip Navigation Links

دلنوشته ها
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد

تصاویر سایت
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد