منوی اصلی
Skip Navigation Links

تازه ترین ارسال ها
* ولادت امام رضا علیه السلام

* دهه ی رضوریه

* شهادت امام جعفـر صادق علیه السّلام

* توحید امام صادق علیه السلام

* اهمیت وفای عهد با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف (بخش اول)

* ضرورت شناخت امام زمان در منابع اهل سنت

* سلسله مراتب محبت به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

* شهادت مولی الموحدین امیرالمؤمنین حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام

* شب قدر و امام زمان علیه السلام

* ولادت نورانی کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام

* چگونه روزه ی خود را به امضای امام زمان برسانیم؟

* حجت زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف و ماه رمضان

* القاب مطهر قطب عالم امکان (ادامه دارد....)

* توصیه های حضرت حجه بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشّریف به شیعیان

امام مهدی علیه السلام در کلام حضرت سجاد علیه السلام

 

امام سجاد علیه السلام فرمودند: ولادت قیام کننده عجل الله تعالی فرجه الشریف ما از مردم پوشیده بود تا جایی که می گفتند: او متولد نشده است. او هنگامی ظهور می کند که بیعت هیچ کس بر گردن او نیست. ( بحارالانوار ج 51 ص 135 و منتخب الاثر ص 287)

امام سجاد علیه السلام فرمودند: احدی از دوستان و دیگران از مکان او (قیام کننده عجل الله تعالی فرجه الشریف) با خبر نمی شود، مگر کسی که خدمت گزار او باشد. ( بحارالانوار ج 52 ص 153 و الزام الناصب ص 98 و 174)

امام سجاد علیه السلام فرمودند: در قیام کننده عجل الله تعالی فرجه الشریف ما شش سنت از انبیا وجود دارد، سنتی از نوح علیه السلام ، سنتی از ابراهیم علیه السلام ، سنتی از موسی علیه السلام ، سنتی از عیسی علیه السلام ، سنتی از ایوب علیه السلام و سنتی از محمد صل الله علیه و آله و سلم ، اما از نوح علیه السلام طولانی بودن عمر، از ابراهیم علیه السلام ولادت پنهانی و دوری از مردم، از موسی علیه السلام ولادت پنهانی و ترس و سختی کشیدن پیروانش از دشمنان تا زمانی که خداوند اجازه ظهور دهد و برای غلبه بر دشمنان او را یاری فرماید، از عیسی علیه السلام این که مردم درباره او به اختلاف می افتند، عده ای می گویند که او به دنیا آمده و عده ای دیگری می گویند که به دنیا آمده و او را کشته اند و به دار آویخته اند و عده ی دیگری می گویند که زنده است و در نزد خداوند روزی می خورد، از ایوب علیه السلام گشایش بعد از سختی است و اما از محمد صل الله علیه و آله و سلم جنگیدن ، ترس از دشمن از او، کشتن دشمن خدا و پیامبرش و کشتن ظالمان و جباران است و هرگز پرچم او به زمین نمی افتد. ( اعلام الوری ص 402 و 403 و کشف الغمه ج 3 ص 313)

امام سجاد علیه السلام فرمودند: در او (مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف) سنتی از یونس بن متی علیه السلام است این که بعد از غیبتش در حالی که سن بسیار دارد به صورت جوانی در می آید، در او سنتی از یوسف است این که از چشم عام و خاص پنهان می شود حتی از پدر و برادرش که در نزدیکی او بودند پنهان شد. ( بشارت الاسلام ص 98 و کشف الغمه ج 3 ص 313)

امام سجاد علیه السلام فرمودند: غیبت او همچون غیبت یوسف علیه السلام و بازگشتش همچون بازگشت عیسی علیه السلام است در حالی که زنده بود، مردم منکر او می شدند، اختلاف مردم در ولادت او همچون اختلاف مردم در مردن عیسی علیه السلام است. ( غیبه طوسی ص 77 و بشارت الاسلام ص 98 و 189)


آرشیو مطالب
Skip Navigation Links

دلنوشته ها
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد

تصاویر سایت
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد