منوی اصلی
Skip Navigation Links

تازه ترین ارسال ها
* ولادت پرنور امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام

* ولادت امام جوادالائمه علیه السلام

* شهادت امام هادی علیه السلام

* حلول ماه رجب

* ولادت امام محمد باقر علیه السلام

* ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

* اسرار ولادت پر نور حضرت زهرا

* شهادت نامه دردانة الرسول حضرت صدیقه طاهره

* ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها

* پرچمدار ولایت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها

* پیشگویی از مظلومیت امیرالمومنین علیه السلام

* شهادت حضرت معصومه سلام الله علیها

* راههای تقویت ولایی با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

* ولادت امام حسن عسگری علیه السلام

امام مهدی علیه السلام در کلام حضرت سجاد علیه السلام

 

امام سجاد علیه السلام فرمودند: ولادت قیام کننده عجل الله تعالی فرجه الشریف ما از مردم پوشیده بود تا جایی که می گفتند: او متولد نشده است. او هنگامی ظهور می کند که بیعت هیچ کس بر گردن او نیست. ( بحارالانوار ج 51 ص 135 و منتخب الاثر ص 287)

امام سجاد علیه السلام فرمودند: احدی از دوستان و دیگران از مکان او (قیام کننده عجل الله تعالی فرجه الشریف) با خبر نمی شود، مگر کسی که خدمت گزار او باشد. ( بحارالانوار ج 52 ص 153 و الزام الناصب ص 98 و 174)

امام سجاد علیه السلام فرمودند: در قیام کننده عجل الله تعالی فرجه الشریف ما شش سنت از انبیا وجود دارد، سنتی از نوح علیه السلام ، سنتی از ابراهیم علیه السلام ، سنتی از موسی علیه السلام ، سنتی از عیسی علیه السلام ، سنتی از ایوب علیه السلام و سنتی از محمد صل الله علیه و آله و سلم ، اما از نوح علیه السلام طولانی بودن عمر، از ابراهیم علیه السلام ولادت پنهانی و دوری از مردم، از موسی علیه السلام ولادت پنهانی و ترس و سختی کشیدن پیروانش از دشمنان تا زمانی که خداوند اجازه ظهور دهد و برای غلبه بر دشمنان او را یاری فرماید، از عیسی علیه السلام این که مردم درباره او به اختلاف می افتند، عده ای می گویند که او به دنیا آمده و عده ای دیگری می گویند که به دنیا آمده و او را کشته اند و به دار آویخته اند و عده ی دیگری می گویند که زنده است و در نزد خداوند روزی می خورد، از ایوب علیه السلام گشایش بعد از سختی است و اما از محمد صل الله علیه و آله و سلم جنگیدن ، ترس از دشمن از او، کشتن دشمن خدا و پیامبرش و کشتن ظالمان و جباران است و هرگز پرچم او به زمین نمی افتد. ( اعلام الوری ص 402 و 403 و کشف الغمه ج 3 ص 313)

امام سجاد علیه السلام فرمودند: در او (مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف) سنتی از یونس بن متی علیه السلام است این که بعد از غیبتش در حالی که سن بسیار دارد به صورت جوانی در می آید، در او سنتی از یوسف است این که از چشم عام و خاص پنهان می شود حتی از پدر و برادرش که در نزدیکی او بودند پنهان شد. ( بشارت الاسلام ص 98 و کشف الغمه ج 3 ص 313)

امام سجاد علیه السلام فرمودند: غیبت او همچون غیبت یوسف علیه السلام و بازگشتش همچون بازگشت عیسی علیه السلام است در حالی که زنده بود، مردم منکر او می شدند، اختلاف مردم در ولادت او همچون اختلاف مردم در مردن عیسی علیه السلام است. ( غیبه طوسی ص 77 و بشارت الاسلام ص 98 و 189)


آرشیو مطالب
Skip Navigation Links

دلنوشته ها
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد

تصاویر سایت
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد