منوی اصلی
Skip Navigation Links

تازه ترین ارسال ها
* ولادت امام رضا علیه السلام

* دهه ی رضوریه

* شهادت امام جعفـر صادق علیه السّلام

* توحید امام صادق علیه السلام

* اهمیت وفای عهد با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف (بخش اول)

* ضرورت شناخت امام زمان در منابع اهل سنت

* سلسله مراتب محبت به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

* شهادت مولی الموحدین امیرالمؤمنین حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام

* شب قدر و امام زمان علیه السلام

* ولادت نورانی کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام

* چگونه روزه ی خود را به امضای امام زمان برسانیم؟

* حجت زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف و ماه رمضان

* القاب مطهر قطب عالم امکان (ادامه دارد....)

* توصیه های حضرت حجه بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشّریف به شیعیان

امام مهدی علیه السلام در کلام امام حسن مجتبی علیه السلام

 

احادیث  امام حسن مجتبیعلیه‌السلام

امام حسنعلیه‌السلام فرمود: هر یک از ما بر گردنش بیعت طاغوت زمانش خواهد بود، به جز قیام کننده ما که حضرت عیسی در پشت سر او نماز می‏خواند و خدای تبارک‌وتعالی ولادتش را مخفی نگه می‏دارد و خودش را در پشت پرده‏ی غیبت نهان می‏سازد تا به هنگام ظهور، بیعت احدی در گردن او نباشد. اعلام الوری، ص 401

امام حسنعلیه‌السلام فرمود: نهمین فرزند برادرم حسینعلیه‌السلام فرزند سرور کنیزان است، خداوند در زمان غیبت عمرش را بسیار طولانی می‏کند و آنگاه او را به صورت جوانی کمتر از 40 ساله ظاهر می‏سازد تا دانسته شود که خداوند به هر چیزی قادر است. یوم الخلاص، ص 170، بحارالانوار ج52ص279، معجم احادیث الامام مهدی ج3ص 165

امام حسن مجتبی علیه‌السلام فرمودند:  هنگامی که قیام‌کننده آل محمد صلی‌الله علیه و آلهظهور کند، در سن کهولت خواهد بود؛ ولی با سیمای جوانی و نیروی عضلانی؛ آن‌چنان‌که اگر قوی‌ترین درخت روی زمین را با دست بکشد، از ریشه بر می‌کند و اگر بر کوه‌ها بانگ بزند، سنگ‌هایش فروریزد؛ اگر دستش بنده‌ای را نوازش کند، قلبش چون قطعه آهن محکم و استوار می شود.( منتخب الاثر ص285)

امام حسن مجتبی علیه السلام فرمودند: خداوند در آخرالزمان مردی را برمی انگیزد ... و او را به وسیله فرشتگان خود پشتیبانی می کند و یارانش را حفظ می کند... و او را بر تمامی ساکنان زمین چیره می سازد ... او زمین را از عدالت و روشنایی و دلیل آشکار پر می سازد... خوشا به حال آن که روزگار او را ببیند و سخن او را بشنود. ( احتجاج ج2 ص 70 و بحارالانوار ج 52 ص 280 )

امام حسن مجتبی علیه السلام فرمودند: در دولت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف درندگان سازش می کنند، زمین نباتات خود را خارج می کند، آسمان برکاتش را فرو می فرستد، گنج های نهفته در دل زمین برای او آشکار می شود و بین مشرق و مغرب را مالک می شود. ( روزگار رهایی ج2 ص 620 )

 


آرشیو مطالب
Skip Navigation Links

دلنوشته ها
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد

تصاویر سایت
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد