منوی اصلی
Skip Navigation Links

تازه ترین ارسال ها
* حجت زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف و ماه رمضان

* چگونه روزه ی خود را به امضای امام زمان برسانیم؟

* ولادت باسعادت منجی عالم بشریت مهدی فاطمه علیها سلام

* شرح کامل ولادت حضرت مهدی علیه السلام

* ولادت حضرت عباس علیه السلام

* ولادت با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام

* ولادت امام سیدالساجدین علیه السلام

* بعثت نبی اکرم(صلوات الله علیه)

* شهادت امام موسی کاظم علیه السلام

* راههای تقویت ولایی با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

* ولادت پرنور امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام

* ولادت امام جوادالائمه علیه السلام

* شهادت امام هادی علیه السلام

* حلول ماه رجب

دهه مبارک غدیر

 

به مناسبت دهه ولایت

غدیر روز اکمال دین و اتمام نعمت ، روز براهن الهی ،روز گشایش و فرح ،روز آشکار شدن حق و پرده برداری از مقام ولایت امامت و وصایت ، روزی که مراتب شایستکان مرتفع گشت، روز بیان حقایق ایمان و راندن شیطان و اقامه برهان ، روز وعده و عهد و پیمان، روز جدایی حق از باطل ،روز نبأ عظیم، روز ارشاد و هدایت و آزمایش ،روز اظهار سرّ مکنون و آشکار شدن سّر درون  بر یگانه وارث غدیر حضرت حجت بن الحسن عسکری بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف تبریک و تهنیت باد .

همان روزی که سالها پیش از آفرینش انسان بر آسمانها و زمین و کوهها عرضه شد و به برکت این روز است پذیرفته شدن توبه آدم ابوالبشر، فتح و ظفر موسی بر جادوگران ،لنگر امن کشتی نوح ، بعثت ادریس و وصایت شمعون،  جانشینی یوشع و آصف برخیا و روز نجات ابراهیم از آتش نمرود. و روز نجات است بر هر آن کس که به ولایت و امامت چنگ زند، تا آتش سوزان عدم  بر او برد و سلام گردد و گلستان لبخند و رضایت الهی بر بنده ی ناچیزش بشکفد .

و این روز روز توست و خدای تو و رسول او، ای علی جان !

تو که صاحب سر رسول خدا هستی، ای پیشوای هر مومن و متقی. و تو که قسیم نار و جنتی، ای مظهر العجایب.  ای حجت الله الکبری، ولی الله الاعظم، اسد الله الغالب، کلام الله الناطق، سیف الله، وجه الله الظاهره، اُذُن الله سامعه، ید الله الباسطه،لسان الله الواضحه، عین الله الناظره، رحمت الله الواسعه، نعمت الله السابغه،

و چه زیبا فرمود رسول حق پس از نزول آیه ی اکمال در یوم الغدیر: " الله اکبر! علی اکمال الدین و اتمام النعمه و رضّی الربُ و الولایت لِعَلیّ بن ابی طالب "

آری! وقت آن رسید که سّر الهی فاش گردد و با شکوهترین تاج پادشاهی بر یگانه سلطان امکان خودنمایی کند. روزی که خداوند تنها محبوب و معشوق خود، علی! را بر عالمیان نمایان کرد و به آن بالید.

پیامبر خدا، عمامه ی سحابش را که تاج افتخار ولایت است بر سر مبارک علی اعلی می گذارد و تحت الحنک آن را از پشت سر بر دوش  یاور راستینش می اندازد و می فرماید:" یا علی! العمائم تیجان العرب": علی جان این عمامه تاج عرب است.

و همچنان پیغمبرخدا  از علی می سرود و خداوند أحسنت می گفت :

 آری! مولای هر مومن و مؤمنه این علی است : زین الموحدین، تاج البکائین، والد السبطین، ابالحسنین، مولی الثقلین، أب الائمه، سید العرب و العجم،صدیق اکبر، نفس الرسول، اخو الرسول، باب مدینة العلم، فاروق اعظم، فاتح خیبر، حیدر کرار، کلمت الله الحسنی، عروه الوثقی، مثل الاعلی، مصباح الدُجی، عَلَم التُقی، سید الأوصیاء، رکن الأولیاء، عماد الأصفیاء، سامع السرّ و النجوی ...

مضمون لا فتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار، مفهوم قال الرسول: من کنت مولی فهذا علی مولاه، اللهم وال من والاه و عاد من عاداه و انصر من نصر و اخذل من خذله ، مفتخر به جمیع حسنات و معجزات إلی ماشاء الله، ابوتراب، یعسوب الدین، قائد الغر المحجلین، امام المؤمنین، سید الوصیین ، مولی الموحدین، امیر المؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام.

غدیر، روز نزول آیات و مقربان درگاه  الهی بر محضر نور تنها امیرالمؤمنین آفرینش علی بن ابی طالب است. ولایت تو یا علی! انعکاس صبح سعادت در شبستان نیستی  است بر هر آن که را شوقی آسمانی وجودش را می رباید!  و این ستاره ی اشتیاق با شمشیر نگاهت به دو نیم گشته ، که اگر عشق و ولایت تو نبود، راه به آسمانهای معرفت و توحید و عشق  هیچ میسّر نمی شد.

خاتم النبیین صلوات الله علیه، آخرین و گران بها ترین ودیعه ی حق را بر دوستان و مؤمنان به ولایت این گونه زمزمه می کند:

"معاشر الناس! النّورُ من الله عزّوجل مسلوک فِیَّ، ثمّ فی علی بن ابی طالب، ثمّ فی النسل منه إلی القائم المهدی، الذّی یأخذ بِحقّ الله و بکلِّ حقَّ هُوَ لنا" 

هان ای مردمان! نور خدا با من، سپس با علی، آنگاه در نسل او تا قیام کننده ی آل من، مهدی علیه السلام می باشد، آن مهدی که قیام کرده حقّ خدا و همه ی حقوق ما را اخذ می کند.

آگاه باشید! که مهدی علیه السلام پایان بخش امامان از ماست ، اوست که بر همه ادیان پیروزست. اوست انتقام گیرنده از ستمگران. اوست فاتح قله های توحید  و منهدم کننده ی شرک!

اوست منتقم خون اولیای الهی!  یار و یاور دین!

هم اوست جرعه نوش دریای بیکران و  منتخب و برگزیده ی یزدان

اوست وارث تمامی دانش و صاحب هر بینش!

اوست که از سوی خدا سخن می گوید  و آیات الهی را استوار می سازد!

اوست که محکم و استوار است و همه ی امور به او تفویض شده است!

تنها ذخیره ی الهی است که حق با او و نور الهی با اوست!

اوست که ولی خدا در روی زمین و حاکم خدا در میان بندگان و امین الهی در آشکارا و نهان است!

سپس رسول حق صلی الله علیه و آله فرمودند: من همه ی شما را دعوت می کنم که پس از خاتمه ی خطبه ام با من دست داده و برای اقرار به امامت او بامن بیعت کنید ، سپس به خود او دست دهید.

حال بعد از اقرار به لا اله الا الله، محمدا رسول الله و علیا ولی الله، باید دستانت در دست بیعت با خلف صالح نبی و علی ، حضرت حجت بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار  و آرام گیرد. تاحق غدیر ادا گردد.


آرشیو مطالب
Skip Navigation Links

دلنوشته ها
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد

تصاویر سایت
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد