منوی اصلی
Skip Navigation Links

تازه ترین ارسال ها
* آتش زدن درب خانه وحی

* هتک حرمت حضرت زهرا س

* بیعت کردن و دفاع امیرالمومنین

* برنامه های مهدی فاطمه عجل الله تعالی فرجه الشّریف در دوران ظهور

* مولا علی علیه السلام و حکمیت

* شهادت حضرت معصومه سلام الله علیها

* ضرورت شناخت امام زمان در منابع اهل سنت

* ولادت امام حسن عسگری علیه السلام

* ولادت شاه عبدالعظیم حسنی

* مناظره ای در فضایل امیرالمؤمنین علیه السلام

* توصیه های حضرت حجه بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشّریف به شیعیان

امام مهدی علیه السلام در کلام صدیقۀ طاهره سلام الله علیها

حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها فرمودند: رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم به من فرمودند: ای فاطمه! تو را بشارت باد به اینکه مهدی علیه السلام از نسل توست.( کشف الغمه ج 3 ص 90 )

حضرت صدیقه طاهره فاطمه الزهرا سلام الله علیها فرمودند: این لوحی است که خداوند عزوجل آن را به رسولش محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم اهدا نمود. در این لوح نام پدر و همسر و فرزندانم و نام اوصیا و امامانی که از نسل فرزندم حسین علیه السلام هستند ذکر شده است. پدرم رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم آن را به من بخشیده تا با نگاه کردن در آن دلم شاد شود. که در آن یک یک اسامی و القاب و کنیه های اهل بیت معصومین و امامان علیه السلام نوشته شده تا این که به نام مبارک حضرت بقیه الله عجل الله تعالی فرجه الشریف می رسد و می فرمایند: آن گاه پس از او( امام حسن عسگری علیه السلام ) حجت خویش را با آمدن فرزندش قیام کننده آل محمد عجل الله تعالی فرجه الشریف که رحمت واسعه برای جهانیان است تکمیل خواهم نمود. قدرت و کمال موسی علیه السلام  ، عظمت و نور عیسوی علیه السلام و صبر ایوب علیه السلام همه را در او می بینید. او در زمانی خواهد آمد که دوستان من خوار شده و چون مغولان و دیلمیان مشرک سرافکنده گشته و به آتش کشیده می شوند . سرهای آنها به عنوان هدیه به اطراف و اکناف فرستاده می شود و ترسان و لرزان می شوند. زمین از خون آنان رنگین می شود و هلاکت و فریاد و شیون در بین زنانشان همه گیر می شود آنان به حقیقت حجت و اولیای من در زمین خواهند بود . به واسطه ی اینان هر فتنه کور و سیاه را از خلق دور خواهم ساخت و با آنها حرکت های ظریف و پنهان کشف می شود و قید و بندها و زنجیرهای بندگی از دوش خلق برداشته می شود. صلوات و رحمت خداوند بر آنان باد، اینان همان هدایت یافتگانند. ( رجال نجاشی ص 360 )

حضرت صدیقه طاهره فاطمه الزهرا سلام الله علیها فرمودند: او مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف کسی است که خداوند شرق و غرب زمین را به دست او می گشاید. ( بحارالانوار ج 36 ص 307 )

 

 


آرشیو مطالب
Skip Navigation Links

دلنوشته ها
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد

تصاویر سایت
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد