منوی اصلی
Skip Navigation Links

تازه ترین ارسال ها
* ولادت امام رضا علیه السلام

* دهه ی رضوریه

* شهادت امام جعفـر صادق علیه السّلام

* توحید امام صادق علیه السلام

* اهمیت وفای عهد با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف (بخش اول)

* ضرورت شناخت امام زمان در منابع اهل سنت

* سلسله مراتب محبت به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

* شهادت مولی الموحدین امیرالمؤمنین حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام

* شب قدر و امام زمان علیه السلام

* ولادت نورانی کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام

* چگونه روزه ی خود را به امضای امام زمان برسانیم؟

* حجت زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف و ماه رمضان

* القاب مطهر قطب عالم امکان (ادامه دارد....)

* توصیه های حضرت حجه بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشّریف به شیعیان

از بین بردن باطل
 

از بین رفتن باطل به دست حضرت ولی عصرعجل الله تعالی فرجه الشریف

امام باقر علیه السلام فرمودند: چون قیام کننده قیام کند به طرف کوفه می رود از آن شهر ده هزار و اندی خارج می شوند و به عادت همیشه از آل محمد صلی الله علیه و آله بیزاری جسته و می گویند از هر کجا آمده ای برگرد که ما نیازمند به فرزندان فاطمه نمی باشیم. مهدی شمشیر می کشد و همه آنان را می کشد و وارد کوفه می شود و تمام منافقان و شکاکان را نابود ساخته و قصرهایی را که به دست آنان ساخته شده است خراب می کند و آنها که بر علیه وی قیام کرده اند، می کشد و بدین وسیله خشنودی خدا را به دست می آورد.(الارشاد ص 773- انتشارات تهذیب سال 90- بحار الانوار ج 52 ص 338).  

"قال فإنک من المنظرین. إلی یوم الوقت المعلوم"

ابلیس به خداوند متعال عرض کرد: خدایا مرا تا روز قیامت مهلت بده، خداوند فرمود: به تو تا روز قیامت مهلت داده می شود.حجر37 و 38

امام صادق علیه السلام فرمودند: هنگامی که حضرت حجت ظهور کند و به مسجد کوفه بیاید، شیطان به حضور آن حضرت می آید و زانو به زمین می زند و می گوید: یا ویله من هذا الیومای وای از این روز! آنگاه حضرت حجت موی پیشانی شیطان را می گیرد و گردنش را می زند و او را به هلاکت می رساند، این روز وقت معلوم در آیه مذکور است.(اثبات الهداه ج 7 ص 101 از کتاب حضرت مهدی فروغ تابان انتشارات جمکران تالیف محمد اشتهاردی ص 100).

امام باقر علیه السلام فرمودند: زمانی که حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف قیام کند، به کوفه تشریف فرما می شوند و بیش از ده هزار نفر از آنجا بیرون می آیند که آنها را "تبریه" می گویند. پس به آن حضرت عرض می کنند: برگرد به همان مکانی که بودی ، ما نیاز ی به فرزندان فاطمه سلام الله علیها نداریم. پس، شمشیر را می کشد و همه آنها را می کشد. سپس وارد کوفه می شود و تمام افراد منافق و جنگجو را می کشد تا خداوند متعال راضی شود.(ارشاد شیخ مفید، چاپ بیروت 1309 ه، ج 3، ص 358). 

"یعرف المجرمون بسیماهم فیوخذ بالنواصی و الاقدام"

 گنهکاران از سیمای خود شناخته می شوند.پس از پیشانی و پاها گرفته و به آتش انداخته می شوند. الرحمن 41

امام صادق علیه السلام فرمودند: وقتی که قیام کننده ما قیام می کند، خدا او را چنان می فرماید که خلایق را از صورت و سیما می شناسد و امر می کند کافر را از پیشانی و پاهایش می گیرند و با شدت و سختی شمشیر به او می زند. (بصائر الدرجات ج 7 ص 356 باب 17 ح 8)

"هو الذی ارسل رسوله بالهدی و دین الحق لیظهره علی الدین کله و لو کره المشرکون"

 خدای تعالی آن چنان خدایی است که رسول خود را با هدایت و دین حق فرستاد، برای اینکه آن دین حق را بر همه دین ها غالب گرداند، هر چند مشرکان آن را ناخوش بدارند.توبه، 33.

امام صادق علیه السلام فرمودند: به خدا سوگند که هر آینه تاویل این آیه هنوز نازل نشده و نازل هم نمی شود تا اینکه قیام کننده عجل الله تعالی فرجه الشریف خروج نماید. وقتی خروج نمود، هیچ کفر کننده به خدا و شرک قرار دهنده به امام علیه السلام نیست مگر اینکه خروج آن حضرت را ناخوش می دارد، زیرا که خروج او بر کافران و مشرکان عذاب و نقمت است. حتی اگر کافری یا مشرکی داخل سنگ سخت باشد، هر آینه آن سنگ گوید، ای مؤمن! در من کافری هست مرا بشکن و او را بکش.(کمال الدین ج 2 ص 670، نوادر الکتاب).

 امام صادق علیه السلام فرمودند: آنگاه که مهدی علیه السلام در مسجد کوفه است شیطان در حالی که با زانوهایش راه می رود نزد او آمده می گوید: ای وای از خطر امروز، در این هنگام قیام کننده پیشانی اش را گرفته و گردنش را می زند. (بحار الانوار ج 13 ص 1135).

امام باقر علیه السلام فرمودند: چون قیام کننده قیام کند به طرف کوفه می رود از آن شهر ده هزار و اندی خارج می شوند و به عادت همیشه از آل محمدصلی الله علیه و آله بیزاری جسته و می گویند از هر کجا آمده ای برگرد که ما نیازمند به فرزندان فاطمه نمی باشیم. مهدی شمشیر می کشد و همه آنان را می کشد و وارد کوفه می شود و تمام منافقان و شکاکان را نابود ساخته و قصرهایی را که به دست آنان ساخته شده است خراب می کند و آنها که بر علیه وی قیام کرده اند می کشد و بدین وسیله خشنودی خدا را به دست می آورد.(الارشاد ص 773- انتشارات تهذیب سال 90- بحار الانوار ج 52 ص 338).


آرشیو مطالب
Skip Navigation Links

دلنوشته ها
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد

تصاویر سایت
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد