منوی اصلی
Skip Navigation Links

تازه ترین ارسال ها
* ولادت امام رضا علیه السلام

* دهه ی رضوریه

* شهادت امام جعفـر صادق علیه السّلام

* توحید امام صادق علیه السلام

* اهمیت وفای عهد با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف (بخش اول)

* ضرورت شناخت امام زمان در منابع اهل سنت

* سلسله مراتب محبت به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

* شهادت مولی الموحدین امیرالمؤمنین حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام

* شب قدر و امام زمان علیه السلام

* ولادت نورانی کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام

* چگونه روزه ی خود را به امضای امام زمان برسانیم؟

* حجت زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف و ماه رمضان

* القاب مطهر قطب عالم امکان (ادامه دارد....)

* توصیه های حضرت حجه بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشّریف به شیعیان

امام مهدی علیه السلام در کلام امام هادی النقی علیه السلام

امام هادی عَلیهِ السَّلام فرمودند :قیام کننده کسی است که تفرقه را از بین می برد و نعمت را کامل می کند و حقّ را احقاق و باطل را نابود می کند. او، مهدی منتظر عَجّل الله تَعالی فَرَجهُ الشّریف است.پس قرائت کرد: " بقیّة الله خَیرٌ لَکُم إن کُنتُم مؤمنین " و فرمودند: به خدا سوگند، او همان بازمانده الهی است.(الزام الناصب ص 5)

امام هادی عَلیهِ السَّلام  فرمودند: جانشین پس از من، پسرم حسن ( امام حسن عسکری عَلیهِ السَّلام) است، پس با جانشین او چگونه رفتار خواهید کرد؟ گفتند: جان ما فدای تو !چطور! فرمود: چون او را نمی بینید و مجاز نیستید که نام او [م ح م د] را بر زبان بیاورید. گفتند: پس چطور او را یاد کنیم؟ فرمود: بگویید: حجّت آل محمّد صَلّی الله عَلیهِ وَ آلهِ و سَلّم.(بحار الانوار ج51ص158،منتخب الاثر ص127، اصول کافی، ج 2، ص 117)

ابی دلف از امام هادی عَلیهِ السَّلام روایت می کند که فرمودند امام بعد از من فرزندم حسن عَلیهِ السَّلام است و پس از حسن عَلیهِ السَّلام فرزند او قیام کننده عَجّل الله تَعالی فَرَجهُ الشّریف که زمین را پر از عدل و داد می کند پس از آنکه پر از ظلم و جور شده باش.(کفایة الاثرص325، اعلام)

امام هادی عَلیهِ السَّلام فرمودند: اوست که وحدت کلمه ایجاد می کند و نعمت ها را کامل می کند و خداوند به وسیله ی او حق را پا برجا و باطل را نابود می گرداند، هم او مهدی عَجّل الله تَعالی فَرَجهُ الشّریف است.(یوم الخلاص ص 404)

امام هادی عَلیهِ السَّلام فرمودند: حلال نیست ذکر نام مهدی عَجّل الله تَعالی فَرَجهُ الشّریف [ م ح م د ] تا اینکه خروج کند و زمین را از عدل و داد پر گرداند چنان که از ظلم و جور پر شده باشد.(توحید شیخ صدوق ص 81-بحارالانوار ج 13 ص 27)

امام هادی عَلیهِ السَّلام به نرجس خاتون فرمودند: می خواهی تو را اکرامی نمایم یا بشارتی به شرفی ابدی دهم؟ نرجس عرضه داشت: بله، بشارت به شرف ابدی دهید، حضرت فرمودند: بشارت باد تو را به فرزندی که فرمانروای مشرق و مغرب عالم خواهد بود و زمین را پر از عدل و داد کند، چنانکه پر از ظلم و جور شده باشد.(الکلم الطیب ص 566)
آرشیو مطالب
Skip Navigation Links

دلنوشته ها
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد

تصاویر سایت
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد