منوی اصلی
Skip Navigation Links

تازه ترین ارسال ها
* ولادت شهزاده علی اکبر علیه السلام

* ولادت امام سیدالساجدین علیه السلام

* ولادت حضرت عباس علیه السلام

برکات امام عصرعلیه السلام

برکات امام عصر در فرج

رسول اکرم صل الله علیه و آله فرمودند: زمین همانند نقره ای که پس از جوشش آرام می گیرد آماده کشت می شود و گیاهانش را می رویاند هم چنانکه در زمان حضرت آدم علیه السلام  بود.(ملاحم و الفتن سیدبن طاووس ص152، سنن ابن ماجه ج2ص1359، فتن ابن حماد ص162، مصنف عبدالرزاق ج11ص399 )

رسول اکرم صل الله علیه و آله فرمودند: در آن هنگام پرندگان در آشیانه های خود شادمان شوند و ماهیان در قعر دریاها شادمانی کنند و چشمه سارها سرازیر می شوند و زمین چندین برابر محصول خود می رویاند.(بحارالانوار ج51ص75)

رسول اکرم صل الله علیه و آله فرمودند: ثروت را در میان آنها به فراوانی می بخشد کسیکه در صدد صدقه دادن باشد اموالی را بر می دارد و به مردم عرضه می کند به هر کسی عرضه می کند می گوید: من نیازی ندارم.(روزگار رهایی ج 2 ص 597).

رسول اکرم صل الله علیه و آله فرمودند: در آن هنگام پرندگان در آشیانه های خودشان شوند و ماهیان در قعر دریا شادمانی کنند و چشمه سارها سرازیر می شوند و زمین چندین برابر محصول خود می رویاند.(بحارالانوار ج 51 ص 75).

شیخ صدوق در امالی روایت کرده از عبدالله بن عباس که رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: چون مرا به آسمان هفتم بردند و از آنجا به سوی سدرة المنتهی و از سدره به سوی حجاب های نور، ندا کرد به امر پروردگار جل جلاله که ای محمد تو بنده ی من و من پروردگار تو! ... من راضی شدم به تو که بنده و حبیب و رسول و نبی من باشی و به برادر تو علی علیه السلام که خلیفه و باب باشد. پس او حجت من است بر بندگان من... به قیام کننده از شما معمور و آباد می کنم زمین خود را به تسبیح و تقدیس و تهلیل و تکبیر و تمجید خود و به او پاک می کنم زمین را از دشمنان خود و میراث می دهم آن را به اولیای خود و به او پست و خوار می گردانم کلمه آنان را که به من کافر شدند و به او کلمه خود را بلندمی گردانم و به او زنده می کنم و حیات می دهم بندگان خود و بلاد خود را به علم و برای او ظاهر می کنم گنج های و ذخیره ها را به مشیت خود و ظاهر می کنم برای او اسرار و ضمایر را با اراده خود و امداد می کنم او را به ملائکه خود که او را موید شوند بر انفاذ امر من و اعلان دین من، این است ولی من بحق و مهدی بندگان من به راستی.(نجم الثاقب ص 129).

امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمودند: خدای متعال به سبب وجود ما آفرینش را آغاز کرد و به سبب وجود ما نیز ختم می کند آن چه را بخواهد به وسیله ما نابود می گرداند و با ما آن چه را بخواهد اسقرار می بخشد به وجود ما روزگار سخت را برطرف می سازد و به سبب ما باران فرومی فرستد پس فریبکاری شما را از راه خدا نفریبد، از روزی که خداوند درهای آسمان را بست، قطره ای باران از آن نبارید و اگر قیام کننده ی ما قیام کند، آسمان باران رحمت خود را فرو می فرستد.( منن الرحمن ج2ص42، چشم اندازی به حکومت حضرت مهدی ص204)

امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمودند: خداوند قومی را می آورد که آنها را دوست می دارد و آنها نیز او را دوست  می دارند، کسی که در میان آنها غریب است، بر آنها حکومت می کند، همه ممالک اسلامی را با امنیت و آسایش تحت سیطره خود اداره می کند، روزگار با او سازگار می شود، پیر و جوان از او فرمان می برند، زمین آباد می شود و به وسیله مهدی عجل الله تعالی فرجه شریف خرم و سرسبز می شود. فتنه ها از بین می رود و خیر و برکت فراوان می گردد. ( روزگار رهایی ج2 حدیث 810  ص609، ینابیع المودة ج3ص131)

امام حسن مجتبی علیه السلام فرمودند: در دولت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف درندگان سازش می کنند، زمین نباتات خود را خارج می کند، آسمان برکاتش را فرو می فرستد، گنجهای نهفته در دل زمین برای او آشکار می شود و بین مشرق و مغرب را مالک می شود. خوشا به حال کسیکه آن روزگار مسعود رادرک کند و دستوراتش را با گوش جان بشنود. (روزگار رهایی ج 2 ص620 ح 853، بحارالانوار ج52ص407، ینابیع المودة ج3ص136)

امام باقر علیه السلام فرمودند: و تمام احوال دنیا از برون و درون زمین در خدمتش (امام زمان علیه السّلام) جمع می شود، پس به مردم می فرماید: بیایید به سوی آن چه در راه رسیدن به آن رحم هایتان را قطع کردید و خون های حرام ریختید و محرمات خدای عزّوجلّ را مرتکب شدید، آن گاه آنقدر می بخشد که هیچ کس پیش از او نبخشیده است.(بحارالانوار ج52 ص351)

امام صادق علیه السلام فرمودند: آبها در عهد او فراوان شود ، رودخانه ها پرآب شود، زمین مواد خوراکی اش را چند برابر گرداند و چیزی از آن را باقی نگذارد، کینه ها از دل مردم بیرون رود و شر از جهان رخت بربندد و تنها خیر باقی ماند.( روزگار رهایی ج2 حدیث 884 ، ص640، منتخب الاثر ص474، بحارالانوار ج 52 ص316)

امام صادق علیه السلام فرمودند: هر گاه مهدی عجل الله تعالی فرجه شریف قیام کند، به عدالت حکم می کند و در زمان او جور و ستم برچیده می شود و به وسیله آن حضرت امنیت در راه ها برقرار می گردد و زمین برکاتش را بر می آورد.(اصول کافی ج1ص372ح7)

امام باقر علیه السلام فرمودند: هنگامیکه قیام کننده ظهور کند با پرچم رسول خدا صلی الله علیه و آله و انگشتری سلیمان و سنگ و عصای موسی ظهور خواهد کرد، سپس منادی خود را دستور می دهد و او ندا در می دهد که: توجه کنید هیچ کس از شما هرگز غذا و آشامیدنی و علوفه به همراه برندارد، و یاران او خواهند گفت: حتما او می خواهد که ماو چهارپایانمان را از گرسنگی و تشنگی هلاک کند، پس او حرکت می کند و آنان به دنبالش به راه می افتند، سپس نخستین منزلی که در آن فرود می آیند ضربه ای به سنگ می زند و خوراک وآشامیدنی و علوفه از آن بیرون و جریان می یابد، آنان و چهارپایانشان می خورند و می آشامند تا اینکه در نجف بیرون کوفه فرود آیند. (غیبت نعمانی ص 336).

امام صادق علیه السلام فرمودند: در خصوص آبادانی زمین در زمان ظهور در تفسیر آیه (مدهامّتان) بین مکه و مدینه از درختان نخل متصل می گردد.(سوره الرحمن، بحار الانوار ج 56 ص 49).

امام صادق علیه السلام فرمودند: برگرد مهدی علیه السلام به سوی کوفه و حق سبحانه و تعالی از آسمان به شکل ملخ از طلا برایشان باراند چنانچه به حضرت ایوب بارید و قسمت نماید به اصحابش گنجهای زمین را از طلا و نقره و جواهر.(رجعت ص 99)

امام صادق علیه السلام فرمودند: در زمان قیام کننده شخص مؤمن در حالیکه در مشرق به سر می برد برادر خود را که در مغرب ایستاده و نیز آنکه در مغرب است برادر خویش را در مشرق خواهددید.(بحار الانوار ج 52 ص 391 و عصر ظهور علی کورانی ص 367)

امام صادق علیه السلام فرمودند: جهان با پیاده شدن عدالت خرم شود، آسمان بارانهایش را فرو ریزد. درختان میوه های خود را آشکار سازد. زمین گیاهان خود را بیرون می فرستد و برای ساکنان خود آرایش می کند.(روزگار رهایی سج2 ص639، بشارة الاسلام ص71)

امام صادق علیه السّلام فرمودند: حضرت مهدی عجّل الله تعالی فرجه الشّریف برگردد به سوی کوفه و حق سبحانه و تعالی از آسمان به شکل ملخ از طلا بر ایشان بباراند چنانچه به حضرت ایوب بارید و قسمت نماید به اصحابش گنج های زمین را از طلا و نقره و جواهر.(رجعت ص99)

یکی از برکات وجود مقدس امام عصر عجّل الله تعالی فرجه الشّریف در زمان ظهورشان، طولانی شدن روزها ست که در این باب مرویست:

از امام صادق علیه السلام پرسیدند سال ها چگونه طولانی می شود؟ امام علیه السلام فرمودند: خداوند تبارک و تعالی به فلک دستور می دهد که آرام تر گردش کند. با کند شدن گردش چرخ گردون، روزها، ماه ها و سال ها طولانی می شود. عرض کردند: دانشمندان می گویند اگر گردش فلک تغییر یابد تباه می شود! فرمودند: آن سخن مُلحِدان است، اما مسلمان ها راهی به این حرف ها ندارند. خداوند برای رسول گرامی اش ماه را شکافت _شقّ القمر_ برای او و پیش از او برای یوشع بن نون خورشید را برگردانید _ردّ الشّمس_ و از دراز شدن روزهای قیامت خبر داد که هر روزش به مقدار هزار سال از سال های دنیاست.(روزگار رهایی ج2ح929)

 آرشیو مطالب
Skip Navigation Links

دلنوشته ها
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد

تصاویر سایت
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد