منوی اصلی
Skip Navigation Links

تازه ترین ارسال ها
* ولادت شهزاده علی اکبر علیه السلام

* ولادت امام سیدالساجدین علیه السلام

* ولادت حضرت عباس علیه السلام

سال حکومت
 

سال حکومت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف بیست سال حکومت می کند و گنج ها را از زمین بیرون آورده و سرزمین های شرک را می گشاید.(فردوس الاخبار، ج 4، ص 22 و العلل المتناهیه ج 2 ص 858 و دلائل الامامت ص 223 و اثبات الهدات ج3 ص 593 و بحار الانوار ج 51 ص 91 و معجم ج 8 ص 120 و اسد الغابت ج 4 ص 353 و فرائد المسلمین ج 2 ص 314 و مجمع الزوائد ج 7 ص 318 و لسان المیزان ج 4 ص 383 )

در غیبت از فضل ابن شاذان روایت است که از حضرت باقر علیه السلام که فرمودند: سلطنت می کند قیام کننده، سیصد سال و زیاد می کند نه سال را چنان چه درنگ کردند اصحاب کهف در کهف خود، پر می کند زمین را از عدل و داد چنان که پر شده از ظلم و جور و مفتوح می فرماید خداوند برای او شرق و غرب آن را و حکم و رفتار بر سیر و سلوک سلیمان بن داود و می خواند آفتاب و ماه را پس اجابت می کند او را و برچیده می شود برای او زمین و وحی می شود به او، پس عمل می کند به وحی به امر خدای تعالی.(نجم الثاقب ص 179).

عبدالله ابن ابی یعفور از امام صادق علیه السلامروایت کرده که آن حضرت فرمودند:حکومت قیام کننده علیه السلام نوزده سال و چند ماه است. ( تجلی موعود / محمد علی رشتچیان/ چاپ اول / 1389/ انتشارات ایران قلم )

از امام صادق علیه السلام پرسیدند: سال ها چگونه طولانی می شود؟ فرمودند: خداوند تبارک و تعالی به فلک دستور می دهد که آرامتر گردش کند. با کند شدن گردش چرخ گردون ، روزها ، ماه ها و سال ها طولانی می شود . عرض کردند: دانشمندان می گویند. اگر گردش فلک تغییر یابد تباه می شود! فرمودند: آن سخن ملحدان است، اما مسلمان ها راهی به این حرف ها ندارند، خداوند برای رسول گرامی اش ماه را شکافت. ( شق القمر) برای او و پیش از او برای یوشع بن نون خورشید را برگردانید ( رد الشمس ) و از دراز شدن روزهای قیامت خبر داد که هر روزش به مقدار هزار سال از سال های دنیاست. (روزگار رهایی ج2 ح 929ص 657،ارشاد مفید ص 343،اعلام الوری ص432،بحارالانوار ج52 ص33، بشارة الاسلام ص 195، الزام الناصب ص223)

عبدالکریم خثعمی از امام صادق علیه السلام پرسد: مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف چند سال حکومت می کند؟

امام صادق علیه السلام فرمودند: 7 سال و هر سال او به اندازه 10 سال از سالهای شماست، بنابراین 70 سال حکومت خواهد کرد و چون ظهور او برسد در تمام ماه جمادی الآخر و ده روز از رجب، چنان بارانی آید که هیچکس مانند آنرا ندیده است و مرگان زنده شده از قبر بیرون آیند در حالی که خاکها از سر خود می ریزند و به یاری قیام کننده ما می آیند؛ و امام صادق علیه السلام فرمودند: زمانی که مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف ظهور کند زمین از نور پروردگارش منور می گردد چنانچه مردم از نور خورشید بی نیاز گردند، و در سلطنت آن حضرت مردی آنقدر عمر کند که هزار فرزند پسر از او به وجود آید که در میان فرزندانش دختری متولد نشده باشد و گنج های زمین آشکار شوند و مردم آنها را به چشم خود بینند و در آن روزگار به قدری مردم بی نیاز شوند که اگر کسی بگردد تا شخصی را بیابد تا به او کمک کند یا زکات بدهد پیدا نمی کند و مردم به واسطه نعمت الهی از هر چیز بی نیازند.(الارشاد شیخ مفید ص769 انتشارات تهذیب چاپ سوم پاییز1390)


آرشیو مطالب
Skip Navigation Links

دلنوشته ها
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد

تصاویر سایت
 این بخش در حال
به روزرسانی می باشد